Klubi i volejbollit për femra ,,Universiteti i Tetovës” kualifikohet në gjysmëfinale

image

Klubi i volejbollit për femra ,,Universiteti i Tetovës”, në kuadër të Kupës së volejbollit për femra në Maqedoni, më 1 mars 2017 zhvilloi ndeshjen kthyese, të 1 / 4 së finales me  Klubin e volejbollit ,,Pelisteri”, ku fitoi me rezultat 3 - 0.  Me këtë fitore, Klubi i volejbollit ,,Universiteti i Tetovës” tanimë është kualifikuar në gjysmë finale të kupës, pasi edhe në ndeshjen e parë që u zhvillua në Manastir, Klubi i volejbollit ,,Universiteti i Tetovës” luajti si mysafir ndaj Klubit të volejbollit ,,Pelisteri”, duke e fituar edhe atje me rezultat bindës 3 – 0.

Menaxherja e Klubit të volejbollit ,,Universiteti i Tetovës” tha se gjatë të dy ndeshjeve vajzat i kanë fituar të gjitha setet me rezultate bindëse ndaj kundërshtarëve. ,,Ne kemi zhvilluar dy ndeshje me Klubin e volejbollit ,,Pelisteri” nga Manastiri dhe të dy ndeshjet i kemi fituar me të njëjtin rezultat 3 – 0. Vajzat kanë punuar shumë për këto dy ndeshje, gjithashtu kanë qenë të përgatitura mirë edhe fizikisht dhe arritën që ta kontrollojnë mirë lojën, dhe tani më presim të mësojmë emrin e kundërshtarit për në gjysmë finale. Ne synojmë që ta fitojmë këtë kupë, por tani do të përqendrohemi më shumë në ndeshjen e gjysmë finales”, tha Laureta Abazi, menaxhere e Klubit të volejbollit ,,Universiteti i Tetovës”.

Përveç garës në Kupën e volejbollit, Klubi i volejbollit ,,Universiteti i Tetovës” këtë vit garon edhe në ligën e parë të volejbollit për femra në Maqedoni.

 

Zyra për informim

  • email Email shokëve
  • print Printo
Universiteti Shtetëror i Tetovës
image Me një akademi solemne, sot në Universitetin e Tetovës u shënua 109 vjetori i
image Studentët dhe profesorët e Katedrës së Gjuhës dhe Letërsisë Shqipe, të Fakultetit Filologjik të
image “Sfidat e sigurisë dhe standardet universale në procesin e integrimit  euroatlantik”, ishte tema e
image Një delegacion i Universitetit të Tetovës, nga Parlamenti Studentor dhe Qendra për shërbime studentore
image Fakulteti i Shkencave të Mjekësisë i Universitetit të Tetovës, 14 Nëntorit - Ditës ndërkombëtare