UT e forcon bashkëpunimin me universitetet nga Turqia

Profesoresha e Fakultetit të Shkencave të Shëndetit, Prof. Dr. Neriman Inanç, nga  Universiteti ,,Nuh Naci Yazgan” nga Republika e Turqisë e vizitoi Fakultetin e Teknologjisë Ushqimore dhe të Ushqyerit të Universitetit të Tetovës, me ç’rast para stafit akademik dhe studentëve të këtij fakulteti mbajti një ligjëratë, me temë ,,Të ushqyerit e shëndetshëm”.

Prof. Dr. Neriman Inanç  tha se për të pasur një shëndet të mirë duhet t’i kushtohet shumë rëndësi cilësisë së ushqimit.  Ajo tha se të ushqyerit në mënyrë të rregullt dhe të shëndetshëm,  duke i dhënë organizmit të gjitha elementet e nevojshëm ushqyese, si dhe aktivitetin e duhur fizik, sigurisht që të gjitha këto komponenta  do ta bëjnë organizmin tonë të shëndetshëm.

Pas përfundimit të ligjëratës, dekani i Fakultetit të Teknologjisë Ushqimore dhe të Ushqyerit të Universitetit të Tetovës, Prof. Dr. Xhezahir Idrizi, profesoreshës  Neriman Inanç nga Departamenti i të Ushqyerit dhe Dietës i Fakultetit të Shkencave të Shëndetit në Universitetin ,,Nuh Naci Yazgan”,  në shenjë mirënjohje dhe respekti për kontributin dhe mbështetjen që ajo i jep fakultetit tonë, i ndau një mirënjohje.

image Në Universitetin e Tetovës, sot u organizua Konferenca e katërt shkencore ndërkombëtare me temë:
image Profesoresha e Fakultetit të Shkencave të Shëndetit, Prof. Dr. Neriman Inanç, nga  Universiteti ,,Nuh
image   Universiteti i Tetovës filloi me prezantimin e ofertës akademike 2017/18 para maturantëve të
image Në kuadër të programit Erasmus+ për vitin akademik 2016/17, studentja Nurije Jashari nga drejtimi
image Parlamenti Studentor i Universitetit të Tetovës organizoi turnir në futboll të vogël. Në këtë