Fillimi | Lajmet

Lajmet

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 858 | Treguar: 11 - 20

“Skena e muzikës serioze shqiptare” i ndau mirënjohje Rektorit të UT-së Prof. Dr. Vullnet Ameti

image
Në kuadër të manifestimit “Skena e muzikës serioze shqiptare”, më 3 maj 2018, në Qendrën për Kulturë në Tetovë u shfaq koncert nga Orkestra Rinore
më shumë
image

Klubi i volejbollit për femra i Universitetit të Tetovës shënon suksese në volejbollin vendor

Klubi i volejbollit për femra i Universitetit të Tetovës ka shënuar rezultate tepër të mira në kupën republikane të volejbollit për femra. Ekipi KV “Universiteti ...
më shumë
image

Sopranoja Inva Mula mbajti ligjëratë para studentëve të Fakultetit të Arteve

Sopranoja shqiptare me renome ndërkombëtare, Inva Mula, gjatë qëndrimit në Tetovë, më 29 prill 2018, realizoi një takim me studentët e programit studimor të Solokëndimit ...
më shumë
image

Dita e Hapur në UT tuboi mijëra maturantë nga vendi dhe më gjerë

Universiteti i Tetovës, si vatër e emancipimit dhe arsimimit të brezave të rinj në Maqedoni, sot në hapësirat e veta i tuboi maturantët nga të ...
më shumë
image

Parlamenti Studentor i UT-së organizoi turne në futboll të vogël

Studentë nga të gjitha njësitë akademike të Universitetit të Tetovës morën pjesë në turneun në futboll të vogël, i cili u organizua nga Parlamenti Studentor. ...
më shumë
image

Kompania Ecolog International e hapur për trajnimin e absolventëve të Universitetit të Tetovës

Kompania prestigjioze me renome ndërkombëtare Ecolog International, para absolventëve të Universitetit të Tetovës prezantoi mundësitë e trajnimeve që ofrohen për ta nga kjo kompani.   Përgjegjësi ...
më shumë
image

Diplomati amerikan James W. Pardew e promovoi librin “PEACEMAKERS” në konferencën e Qendrës për Paqe dhe Komunikim Transkulturor

Në konferencën e dytë të Qendrës për Paqe dhe Komunikim Transkulturor, të mbajtur në Çikago të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ambasadori, diplomati dhe arkitekti ...
më shumë
image

Qendra për Paqe dhe Komunikim Transkulturor mbajti konferencën e saj të dytë vjetore në Çikago të SHBA-ve

Universiteti i Tetovës, në bashkëpunim me partnerin e tij strategjik ndërkombëtar, Universitetin e Ilionisit Verior, organizuan konferencën e dytë shkencore me temë “Problemet globale dhe ...
më shumë
image

Në Universitetin e Tetovës u shënua Dita Botërore e Librit

Parlamenti Studentor i Universitetit të Tetovës, në bashkëpunim me studentët dhe profesorët e Katedrës së Gjuhës dhe Letërsisë Shqipe të Universitetit të Tetovës e shënuan ...
më shumë
image

Universiteti i Tetovës dhe Kolegji AAB nënshkruan memorandum bashkëpunimi

  Universiteti i Tetovës nga Tetova dhe Kolegji AAB nga Prishtina e Republikës së Kosovës nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi. Kjo marrëveshje u nënshkrua me qëllim të zhvillimit ...
më shumë
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 858 | Treguar: 11 - 20
Universiteti Shtetëror i Tetovës
image Në Universitetin e Tetovës i filloi punimet Konferenca e Pestë Ndërkombëtare Ballkanike e Shkencave
image Studentët e Fakultetit të Arteve të Universitetit të Tetovës organizuan koncert vjetor me muzikë
image Absolventët e Universitetit të Tetovës, të gjeneratës 2017/2018, në prag të përfundimit të studimeve
image Profesori i Fakultetit të Inxhinierisë  Ushqimore, Prof. Dr. Gokhan Durmaz nga Universiteti Inonu nga
image Në Fakultetin Filologjik të Universitetit të Tetovës u bë promovimi i 12 numrave të