Fillimi | Lajmet

Lajmet

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 820 | Treguar: 41 - 50

UT e shënoi 28 Nëntorin, Ditën e Flamurit

image
Universiteti i Tetovës, sot me një akademi solemne e shënoi 28 Nëntorin, Ditën e shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë, e njohur ndër shqiptarët edhe si
më shumë
image

Urime 28 Nëntori, Dita e Flamurit!

Në emër të Universitetit të Tetovës, të gjithë shqiptarëve ua përcjell urimet e mia më të sinqerta me rastin e 28 Nëntorit, Ditës së Pavarësisë ...
më shumë
image

Përfaqësuesit e organizatës HWPL (Heavenly Culture, World Peace, Restoration of Light) e vizituan Parlamentin Studentor të UT-së

Dy përfaqësuese nga organizata HWPL (Heavenly Culture, World Peace, Restoration of Light) në sferën e Youth Group-it, Sophia dhe Liz Kim, e vizituan sot Parlamentin ...
më shumë
image

Universiteti i Tetovës dhe Universiteti ,,Haxhi Zeka” nga Republika e Kosovës e organizuan Konferencën e dytë shkencore

Fakulteti Ekonomik i Universitetit të Tetovës dhe Fakulteti i Biznesit i Universitetit ,,Haxhi Zeka” nga Republika e Kosovës, më 17 nëntor 2017, e organizuan Konferencën ...
më shumë
image

Universiteti i Tetovës e shënoi 109 vjetorin e Kongresit të Manastirit

Me një akademi solemne, sot në Universitetin e Tetovës u shënua 109 vjetori i Kongresit të Manastirit, e njohur ndër shqiptarët si Dita e Alfabetit. ...
më shumë
image

Studentët e Katedrës së Gjuhës dhe Letërsisë Shqipe organizuan orë letrare

Studentët dhe profesorët e Katedrës së Gjuhës dhe Letërsisë Shqipe, të Fakultetit Filologjik të Universitetit të Tetovës organizuan një orë letrare kushtuar krijimtarisë poetike të ...
më shumë
image

Fakulteti Juridik i Universitetit të Tetovës e organizoi Konferencën IV shkencore ndërkombëtare

“Sfidat e sigurisë dhe standardet universale në procesin e integrimit  euroatlantik”, ishte tema e konferencës IV me radhë  të organizuar nga Fakulteti Juridik i Universitetit ...
më shumë
image

Studentët e UT-së e vizituan Panairin e Edukimit që e organizoi Ambasada e SHBA-ve në Shkup

Një delegacion i Universitetit të Tetovës, nga Parlamenti Studentor dhe Qendra për shërbime studentore dhe karrierë, që kryesohej nga kryetarja e Parlamentit Studentor, Donika Kamberi ...
më shumë
image

Fakulteti i Shkencave të Mjekësisë i UT e përfundoi fushatën sensibilizuese kundër përhapjes së diabetit

Fakulteti i Shkencave të Mjekësisë i Universitetit të Tetovës, 14 Nëntorit - Ditës ndërkombëtare  të diabetit i ka kushtuar vëmendjen e duhur,  si me realizimin ...
më shumë
image

Universiteti i Tetovës dhe Universiteti ,,Onsekiz Mart” nga Turqia nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi

Një delegacion nga Universiteti “Onsekiz Mart”, nga Çanakalaja e Republikës së Turqisë, i kryesuar nga Rektori i këtij universiteti, Prof. Dr. Yücel Acer, i cili ...
më shumë
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 820 | Treguar: 41 - 50
Universiteti Shtetëror i Tetovës
image   Parlamenti Studentor i Universitetit të Tetovës organizoi gara në shah. Në këto gara morën
image Përfaqësues të Ministrisë për Evropë, Integrim dhe Punë të Jashtme të Austrisë së bashku
image Fakulteti i Shkencave të Mjekësisë i Universitetit të Tetovës, në bashkëpunim me Parlamentin Studentor
image   Me rastin e 8 Marsit, ditës ndërkombëtare të gruas, Universiteti i Tetovës për të
image   Me rastin e kësaj dite të shënuar kam nder dhe kënaqësi,  t’ua përcjell urimet