Fillimi | Lajmet

Lajmet

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 747 | Treguar: 51 - 60

UT debatoi për shkollën dhe arsimin në shekullin 21

image
Në Universitetin e Tetovës, më 10 mars 2017, “Java e veçantë studimore”, u përmbyll me  debatin shkencor,  me temë: ,,Shkolla dhe arsimi në shekullin 21”,
më shumë
image

Në UT u shënua Dita botërore e veshkave

Me rastin e Ditës botërore të veshkave, Fakulteti i Shkencave të Mjekësisë, së bashku me Parlamentin Studentor të Universitetit të Tetovës dhe Grupin shkencor të ...
më shumë
image

Në UT u shënua 8 Marsi, Dita ndërkombëtare e gruas

Në Universitetin e Tetovës u shënua 8 Marsi, Dita ndërkombëtare e gruas. Për nder të kësaj date, në amfiteatrin e Rektoratit u organizua pritje solemne ...
më shumë
image

Në UT u shënua 7 Marsi, Dita e arsimit dhe shkollës shqipe

Universiteti i Tetovës, sot me një akademi solemne e shënoi 7 Marsin, Ditën e arsimit dhe shkollës shqipe. Në këtë akademi, ku të pranishëm ishin ...
më shumë
image

Në UT i filloi punimet ,,Java e veçantë studimore”

Në Universitetin e Tetovës, sot u bë hapja solemne e aktiviteti ,,Java e veçantë studimore”. Ky aktivitet realizohet nga Fakulteti Filozofik i Universitetit të Tetovës ...
më shumë
image

Doktorantët e UT-së i prezantuan arritjet e tyre shkencore

Në përputhje me strukturën e studimeve të Ciklit të tretë, në studimet e doktoratës, më 04.03.2017, studentët e Ciklit të tretë të regjistruar në vitin ...
më shumë
image

Studentët e UT-së u takuan me përfaqësuesen e lartë të BE-së Federika Mogerinin

Një grup studentësh të Universitetit të Tetovës, më 2 mars 2017, kanë marrë pjesë në ligjëratën e përfaqësueses së lartë të Bashkimit Evropian për Punë ...
më shumë
image

Klubi i volejbollit për femra ,,Universiteti i Tetovës” kualifikohet në gjysmëfinale

Klubi i volejbollit për femra ,,Universiteti i Tetovës”, në kuadër të Kupës së volejbollit për femra në Maqedoni, më 1 mars 2017 zhvilloi ndeshjen kthyese, ...
më shumë
image

Në Universitetin e Tetovës, Ambasada e SHBA-ve e prezantoi programin Fullbright

Në Universitetin e Tetovës, sot Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës e prezantoi programin Fulbright Scholar për studentët dhe stafin akademik. Përfaqësuesi i Ambasadës së SHBA-ve, z. ...
më shumë
image

Në UT u organizua punëtori për forcimin e bashkëpunimit mes institucioneve të arsimit të lartë dhe sektorit privat

Në kuadër të projektit ,,Twinning”, në Universitetin e Tetovës u organizua  punëtoria, me temë: ,,Zhvillimi dhe bashkëpunimi mes institucioneve të arsimit të lartë, sektorit privat ...
më shumë
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 747 | Treguar: 51 - 60
Universiteti Shtetëror i Tetovës
image Në Universitetin e Tetovës, prej sot ka filluar afati i tretë i rregullt i
image Me një ceremoni solemne, sot në amfiteatrin e Universitetit të Tetovës u bë pritja
image Në Universitetin e Tetovës, sot i filloi punimet Konferenca e Parë Ndërkombëtare për Biodiversitetin
image Ish Rektori i UT-së, njëherit profesor i Anatomisë, Prof.Dr. Sadi Bexheti, i cili ligjëron
image Në Universitetin e Tetovës vijon procesi i aplikimit për regjistrimin e studentëve të rinj,