Fillimi | Lajmet

Lajmet

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 727 | Treguar: 61 - 70

Universiteti i Tetovës organizoi Konferencë shkencore për drejtësinë dhe sfidat e proceseve euroatlantike

image
,,Drejtësia dhe sfidat e proceseve euroatlantike” është tema e Konferencës së tretë shkencore ndërkombëtare, e cila i filloi punimet në Universitetin e Tetovës. Kjo konferencë
më shumë
image

Këndi Austriak i UT-së organizoi orë letrare

Në Këndin Austriak të Universitetit të Tetovës, më 11 nëntor 2016, artistja e re austriake Stefanie Sargnagel, para studentëve të Fakultetit Filologjik mbajti një orë ...
më shumë
image

Rektori i UT-së Prof. Dr. Vullnet Ameti: Shën Tereza nga Shkupi – kulti modern i mishërimit të të gjitha vlerave universale njerëzore

Hyrje Nëna Terezë është njëra ndër figurat më të shquara botërore, në të cilën janë mishëruar vlerat më të larta njerëzore si: dhembshuria, dashuria, sakrifica, virtyti ...
më shumë
image

UT organizoi Konferencë shkencore me temë: “Jeta, veprimtaria dhe humanizmi i shenjtores Nënë Terezë”

Në nderim të shenjtërimit të figurës madhështore, universale, të shenjtores shqiptare, Universiteti i Tetovës organizoi disa aktivitete kushtuar shenjtërimit të Nënë Terezës. Me vendosjen e ...
më shumë
image

Dekani i Fakultetit të Teknologjisë Ushqimore dhe të Ushqyerit Prof. Dr. Xhezair Idrizi realizoi takim pune me përfaqësuesit e kompanive të rajonit të Pollogut

Në Fakultetin e Teknologjisë Ushqimore dhe të Ushqyerit të Universitetit të Tetovës, më 8 nëntor 2016, u zhvillua një takim mes drejtuesve të këtij fakulteti ...
më shumë
image

Klubi i volejbollit për femra “Universititi i Tetovës” kampionatin e filloi me fitore

Në kuadër të ligës së parë të Kampionatit të volejbollit për femra, këtë vit garon edhe Klubi i volejbollit ,,Universiteti i Tetovës”. Ekipi studentor ,,Universiteti ...
më shumë
image

Universiteti i Tetovës e forcon bashkëpunimin me institucionet arsimore të Arabisë Saudite

Duke qëndruar në një vizitë disaditore në Arabinë Saudite, drejtuesi i degës së Filologjisë Orientale në Universitetin e Tetovës, Prof. Dr. Adnan Ismaili, e realizoi ...
më shumë
image

Universiteti i Tetovës ndau bursa për studentët e dalluar

Në Universitetin e Tetovës, sot në mënyrë solemne u ndanë vendimet për lirim nga participimi për studentët e dalluar, të cilët gjatë studimeve të tyre ...
më shumë
image

Dekani i UT – së Prof. Dr. Miftar Memeti hapi ekspozitën e tij me 100 piktura

Dekani i Fakultetit të Arteve të Universitetit të Tetovës, më 1 nëntor 2016 në ,,Çifte Hamam” në qytetin e Shkupit e hapi ekspozitën e tij ...
më shumë
image

Ambasadori i ri i Italisë në Maqedoni, ekselenca e tij Carlo Romeo e vizitoi Universitetin e Tetovës

Rektori i Universitetit të Tetovës, Prof. Dr. Vullnet Ameti, sot në kabinetin e tij e priti në takim miqësor ambasadorin e ri të Italisë në ...
më shumë
back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 727 | Treguar: 61 - 70
Universiteti Shtetëror i Tetovës
image Fakulteti i Kulturës Fizike i Universitetit të Tetovës, në bashkëpunim me Universitetin Uludag të
image Në konferencën shkencore njëditore, me temë ,,Sporti Ballkanik, Zhvillime-Perspektiva”, që u organizua më  20 maj
image Në kuadër të projektit Twining “Zhvillimi i bashkëpunimit ndërmjet institucioneve të arsimit të lartë,
image   Këshilli i Rektoratit i Universitetit të Tetovës në mbledhjen e mbajtur më 18 maj
image Në Universitetin e Tetovës, sot i filloi punimet Konferenca III Ndërkombëtare e Shkencave të