Насловна | Факултети

Факултети

1 2 next вкупно: 12 | прикажани: 1 - 10

Fakulteti i administrimit të biznesit

Dekan i Fakultetit, Prof. dr. Naser Raimi E-mail: naser.raimi@unite.edu.mk Ky fakultet është i dispersuar në Shkup dhe në Kërçovë dhe ka dy programe studimore: Administratë biznesi Administratë
[повеќе]

Fakulteti i Shkencave të mjekësisë

Dekan i Fakultetit, Doc. dr. Nasir Behxheti E-mail: nasir.behxheti@unite.edu.mk Studimet e Mjekësisë dhe Stomatologjisë kane për qëllim përgatitjen profesionale të kuadrit i cili do te ...
[повеќе]

Fakulteti i Arteve

Dekan i Fakultetit, Doc. mr. Muamer Sadiku E-mail: muamer.sadiku@unite.edu.mk Fakulteti i Arteve është themeluar më 17 dhjetor 1994 dhe ka tre programe studimore: Arti figurativ Arti muzikor Arti dramatik ...
[повеќе]

Teknologjisë Ushqimore dhe të Ushqyerit

Dekan i Fakultetit, Prof. dr. Hazir Pollozhani  E-mail:  hazir.pollozhani@unite.edu.mk Studentët e diplomuar në programet e Teknologjisë Ushqimore dhe të Ushqyerit përgatiten dhe kualifikohen për punë ...
[повеќе]

Fakulteti i Shkencave të Zbatuara

Dekan i Fakultetit, Prof. dr. Abdyl Koleci E-mail: sulejman.meta@unite.edu.mk Fakulteti i Shkencave të Zbatuara zgjeron, pasuron dhe avancon punën e vet akademike dhe praktike, duke u ...
[повеќе]

Fakulteti i Kulturës Fizike

Dekan i Fakultetit, Doc. dr. Isa Arsllani E-mail: isa.arsllani@unite.edu.mk Fakulteti i Kulturës Fizike me të edhe programi studimor i Kulturës Fizike definohet si fushë e ...
[повеќе]

Fakulteti i Administrimit të biznesit

Dekan i Fakultetit, Prof. dr. Naser Raimi E-mail: naser.raimi@unite.edu.mk Ky fakultet është i dispersuar në Shkup dhe në Kërçovë dhe ka dy programe studimore: Administratë biznesi Administratë ...
[повеќе]

Fakultetit Filozofik

Dekan i Fakultetit, Prof. Dr. Fadbi Osmani E-mail: fadbi.osmani@unite.edu.mk Programet studimore të Fakultetit Filozofik, janë dizajnuar sipas principeve të Sistemit të Bolonjës. Synohet që programet ...
[повеќе]

Fakultetin Filologjik

Dekan i Fakultetit, Prof. dr. Arbër Çeliku  E-mail: fatmir.sulejmani@unite.edu.mk Në Fakultetin Filologjik studiohen gjuhët, letërsitë dhe kultura kombëtare dhe të huaja. Fakulteti Filologjik në bashkëpunim me ...
[повеќе]

Fakulteti Juridik

Dekan i Fakultetit, Prof. Dr. Mersim Maksuti  E-mail: mersim.maksuti@unite.edu.mk Fakulteti Juridik, si njësi akademike e arsimit të lartë mësimor-shkencor, është i hapur për të gjithë studentët ...
[повеќе]
1 2 next вкупно: 12 | прикажани: 1 - 10
Државен универзитет во Тетово
image Државниот универзитет во Тетово денес го посети амбасадорот на САД во Македонија, Пол Волерс.
image "ЗАЕДНО За современ и реформиран универзитет За универзитетска автономија и академска слобода За добар и транспарентен менаџмент"   Господ
image На денешната средба со новинарите, ректорот на ДУТ, проф. д-р Вулнет Амети, во придружба